Евертън и Арсенал играят при резултат 0:1 на Гудисън парк в

...

НА ЖИВО: Евертън - Арсенал 0:1, Тросар откри резултата

Евертън и Арсенал играят при резултат  0:1 на " Гудисън парк " в мач от 5-я кръг на Висшата лига.

Първата по-сериозна заплаха бе 20-а минута, откакто Габриел Мартинели бе ужасно открит от Фабио Виейра, като бразилецът се отскубна от персоналния си надзирател и насочи превъзходен удар, който преодоля Джордан Пикфорд, с цел да бъде резултатът открит. Попадението след това бе прегледано и бе установене, че има засада, а резултатът остана 0:0.

Малко по-късно Мартинели получи контузия и бе наложително сменен от Леандро Тросар. До края на първото полувреме нямаше съществени рискове пред някоя от двете порти.

В 47-а минута Мартин Йодегор реши да шутира, откакто получи чудесна топка, само че Пикфорд избави с лекост. Десетина минути по-късно Еди Нкетиа най-сетне се озова на добра позиция в противниковото наказателно поле, само че неговият удар бе блокиран.

В 69-а минута Арсенал извърши заучено корнер, като футболистите на Микел Артета размениха бързи подавания, а най-после Букайо Сака отлично видя нахлуващия Леандро Тросар в наказателното поле, като белгиецът стреля с първото допиране, а топката се отби от десния непряк дирек на Пикфорд, който нямаше по какъв начин да реагира - 1:0 за Арсенал.

Стартови сформира:

Евертън:  1. Джордан Пикфорд, 18. Ашли Йънг, 32. Джарад Брантуейт, 6. Джеймс Тарковски, 19. Виталий Миколенко, 10. Арнаут Данжума, 8. Амаду Онана, 27. Идриса Гей, 7. Дуайт МакНийл, 16. Абдулай Дукуре, 14. Бето

Арсенал:  22. Давид Рая, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 41. Деклан Райс, 21. Фабио Виейра, 8. Мартин Йодегор, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 14. Еди  Нкетиа